Kışın Parlayan Güzellik: Bacaklar İçin Peeling

Kışın Parlayan Güzellik: Bacaklar İçin Peeling

Birçoğumuz, soğuk kış günlerinin yaşandığı dönemlerde, bacaklarımızı uzun pantolonlar ve kalın çoraplar altında saklama eğilimindeyiz. Cildimizin yenilenmeye ve nefes almaya en çok ihtiyaç duyduğu kış aylarında neden bakımsız bekleyelim? Bacaklarımızın da biraz şımartılmaya ihtiyacı var! Peki, bu aylarda bacaklarımıza nasıl en iyi şekilde bakabiliriz? İşte cevap, Peeling!

 

Peeling, sadece yaz aylarında değil, yılın her döneminde bacaklarımızın en iyi arkadaşıdır. Özellikle kış aylarında cildimiz soğuk hava, rüzgâr ve kapalı mekanlarda çalışan ısıtıcılarla kuruma eğilimindedir. İşte bu noktada peeling, cildimize gereken ilgiyi göstermenin bir anahtarı olabilir.

 

Ölü Deriden Kurtarır, Cildinizi Canlandırır! Kış aylarında cildiniz daha fazla ölü deri hücreleri biriktirme eğilimindedir. Bacaklarınıza uygun sıklıkta peeling yapmak, cildinizi ölü deriden kurtarmanın ve taze, genç hücre üretimine katkıda bulunmanın bir yoludur. Cildiniz peeling sonrası nefes aldıkça daha canlı görünecek ve kendinizi yepyeni hissedeceksiniz. Ayrıca, peeling cildinizi pürüzsüzleştirir, böylece pantolon altında bile ipeksi bir his yaratır.

 

Batıklarla Savaşır! Yüksek tüy alma performansıyla Remove Care Ağda uygulaması tüyleri kökünden temizler, bu da tüylerin daha sağlıklı, batıksız bir şekilde tekrar çıkmasına yardımcı olur. Eğer doğru bir ağda uygulaması veya ağda sonrası cilt bakımı yapılmazsa, bazen tüyler derinin altında kalır ve maalesef batıkların habercisi olur. Ama endişelenmeyin, peeling bu sorunu ortadan kaldırmada kahramanınız olabilir. Cildiniz bu ilgiyi hak ediyor, değil mi?

 

Peki nasıl yapacağız? Peeling yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Peeling işlemi için öncelikle cildiniz temiz olmalıdır. Cildinizi peeling uygulamasına hazırlaması için bacaklarımızı hafifçe ılık suyla nemlendirmelisiniz. Peeling ürününü dairesel hareketlerle cildinize hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ancak cildinizin tahriş olmasını engellemek için cildinize fazla baskı yapmaktan kaçının. Peeling ürününü cildinizden temizlemek için ılık suyla durulanıp tamamen cilt üzerinden çıkarıldığına emin olun. Sonrasında nazikçe bir havlu yardımı ile kurulayın. Sert havlulardan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

 

Bacaklarınızın tüm yıl boyunca bakımlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız, düzenli olarak peeling yapmayı deneyebilirsiniz. Özellikle 4 haftaya kadar etkili Remove Care Ağda uygulaması sonrası yapılan (cilt hassasiyetiniz geçtikten sonra) peeling, pürüzsüz bacaklarınızın ve cildinizin daha uzun süre canlı kalmasına yardımcı olacaktır. Peeling işlemi, haftada bir veya ihtiyaca göre yapılabilir. Ancak, cildinizi tahriş edebileceğinden çok sık peeling uygulamaktan kaçının.

 

Sizce de kış aylarında bakımlı bacaklara sahip olmanın ilk adımı, Remove Care pratik ağda deneyimi ve sonrasında da haftalık peeling bakımı değil mi ? O zaman şimdi yenilenme zamanı! Bacaklarınıza bu aylarda gereken ilgiyi gösterin. Şimdi sırada kanepede sıcacık battaniyelerin altına kıvrılmak ve kendinizi şımartmak var!