Tüy Sarartıcı Nasıl Kullanılmalıdır?

Tüy Sarartıcı Nasıl Kullanılmalıdır?

Remove Care Tüy Sarartıcı Krem, vücut tüylerinin rengini ten rengiyle uyumlu şekilde açmak için kullanılan bir üründür. Tüydeki doğal pigment olan melanini parçalamak ve tüyün rengini açmak içi kullanılır. Uygulama sonrası daha açık renkli ve daha az fark edilir tüylere sahip olabilirsiniz. Tüy sarartma kremi genellikle kollar, bacaklar ve tüylerin daha az fark edilir hale getirmek istenen diğer vücut bölgelerinde kullanılır.

Tüy Sarartıcı kullanılacak bölgenin kir, yağ ve losyonlardan arındırılması önceliklidir. Arındırılan bölge daha sonra temiz bir havlu yardımıyla kurulanmalıdır. Tüy Sarartıcı Krem geniş bir alana uygulanmadan önce küçük bir alanda test edilmesi önerilmektedir. Bu test herhangi bir olumsuz reaksiyon veya hassasiyet olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Kullanım talimatlarına uygun olarak aktivatör ürünü ve sarartıcı krem karıştırma kabında birleştirilmelidir. Birleştirme sonrasında kaptaki ürün rengi homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır. Sarartma işlemi yapılacak bölgeye eşit bir tabaka halinde tüm tüyleri kapatacak şekilde spatula yardımıyla sürülmelidir. Karışım cilt üzerinde talimatlarda belirtildiği süre boyunca tutulmalıdır. Önerilen süreden daha uzun süre ciltte tutulması tahriş olasılığını artırabilmektedir.

İstenen sonuca ulaşmak için sarartma işlemi sırasında periyodik olarak tüy renginin kontrol edilmesi önerilmektedir. Talimatlarda belirtilen süre dolduğunda ya da daha öncesinde istenilen sonuca ulaşıldığında uygulama yapılan bölge nemli bir bezle nazikçe silinip sonrasında soğuk suyla durulanmalıdır.

Uygulama sonrası cildi sakinleştirmeye ve olası tahrişleri en aza indirmeye yardımcı olmak için yatıştırıcı bir losyon uygulanabilir. Cilt hassasiyeti oluşabileceğinden bölge en az 24 saat doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Güneş ışığının cilde teması ihtimalinde güneş kremi sürülmelidir.

Tüm işlemler son bulduğunda spatula ve karıştırma kabı su yardımıyla temizlenmeli, karıştırılmış fakat kullanılmamış ürün atılmalıdır. Ürün talimatlarında belirtilen bölgeler haricinde kullanılması önerilmemektedir.