Ağda Vücuttan Nasıl Temizlenir?

Ağda Vücuttan Nasıl Temizlenir?

Ağda uygulanan vücuttan ağdanın temizlenmesi, cildin 4 haftaya kadar rahat ve pürüzsüz hissedilmesini için atlanmaması gereken önemli bir adımıdır. Doğru adımlar uygulandığında, ağdanın vücuttan etkili bir şekilde temizlenmesi kolay bir işlemdir.

Ağdayı ciltten çıkarmak için sert ürünlerin kullanımından kaçınmak büyük önem taşımaktadır. Cildi tahriş edip kurutabileceği için; sert kimyasalların, çözücülerin, alkolün, asetonun veya aşındırıcı fırçaların kullanımından kaçınılmalıdır. Cildi daha fazla tahriş edebileceğinden, ağdadan hemen sonra sıcak su kullanımından da kaçınılmalıdır. Ağda’nın ana çözücü maddesi su değil, bitkisel yağlardır!

Öncelikle hızlı, pratik ve etkili Remove Care Ağda kutularından çıkan temizleme mendilleri tercih edilmelidir. Farklı bir yöntem olarak ağda kalıntısı olan bölgeye bebek yağı, hindistancevizi yağı, zeytinyağı gibi bitkisel içerikli bir yağ bol miktarda uygulanır. Ağdanın yumuşaması ve çıkarılmasını kolaylaştırmak için yağ birkaç dakika bekletilebilir.

Dairesel hareketlerle birlikte yağ, bölgeye hafifçe masaj yapılarak yedirilir. Masaj, ağdanın parçalanmasına ve deriden ayrılmasına yardımcı olacaktır. Ağda kalıntısı tamamen çıkana kadar yağ ve masaj işlemi tekrarlanmalıdır.

Ağda ve yağ karışımının nazikçe silinmesi için temiz, yumuşak bir bez kullanılır. Cildin tahriş olmaması için çok kuvvetli bir şekilde ovalamamak önemlidir.

Ağda çıkarıldıktan sonra, kalan yağ ve kalıntılardan kurtulmak için son olarak ılık su tercih edilebilir. Temizlenen alan temiz bir havluyla kurulanır. Tahrişe neden olabileceğinden sert havlularla ovmaktan kaçınılmalıdır.