Ağda yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Ağda yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Ağdanın doğru şekilde yapılması, etkili depilasyon sağlamak ve ciltte tahriş veya yaralanma riskini en aza indirmek için çok önemlidir.

Ağdaya başlamadan önce ilk ve en önemli adım ise rahatlatıcı bir müziğin size eşlik etmesine izin vermektir. 😊

Ağda uygulaması için cildin hazırlanması hızlı, pratik ve etkili bir deneyim için olmazsa olmazdır. Cilt üzerinde herhangi bir kir, yağ ya da losyon bulunmamasına dikkat edilmelidir. Gerek duyulursa ağda yapmadan önce, ağda yapılacak bölgenin sabun ve su ile temizlenmesi önerilir. Tüyler çok fazla uzamış olabilir, böyle durumlarda ağda performansını artırmak ve hissiyatı azaltmak için tüyler makasla daha kısa bir boya getirilebilir.

Ağdanın tipine göre doğru sıcaklıkta olması yanıkları önlemek için önemlidir. Ağdaya başlamadan önce sıcaklığının kontrol edilmesi ve cildin ağdaya alerjik bir durumu olmadığından emin olmak için bileğin üzerinde küçük bir damla ile test edilmesi tavsiye edilir.

Doğru sıcaklıktaki ağda, tüy çıkış yönünde sürüldükten sonra (gerekliyse üzerine ağda bezi yapıştırılıp) tüy çıkış yönünün tersine tek ve hızlı bir hareketle çekilerek çıkarılmalıdır. Çekmeden önce cildi tüy çıkış yönünün tersine doğru diğer el ile gererek performansı artırılabilir. Ciltte oluşabilecek, morluk ve kızarıklıklardan korunmak için ağdanın tek seferde çekilmesine ve ağdanın ikinci defa kullanılmamasına özen gösterilmelidir.

Ağda, uygulama yapılan bölgenin alanına uygun olarak küçük bölümler halinde uygulanmaya devam edilebilir. Küçük bölümler halinde uygulanan ağdadan daha etkili sonuçlar alınacaktır. Ağda işleminden sonra ağda kalıntılarını gidermek ve cildi yatıştırmak için Remove Care temizleme mendili kullanılması önerilir. Remove Care temizleme mendili haricinde hindistancevizi yağı, bitkisel yağlı losyon ya da ayçiçek yağı da yardımcı olacaktır.

Remove Care pratik ağda deneyimini en yüksek performansa çıkarmak için hiçbir adımın atlanmaması önemlidir.